O autorkách

Tuhle knížku vytvořily tři holky. Táňa příběhy vyprávěla, Michelle zapsala a Petruccya je nakreslila.

Všechny tři se potkaly před šesti lety na seberozvojovém kurzu pro ženy, který vedla Táňa. Michelle a Petruccya tam byly tak trochu omylem a myslely si o tom svoje. Svět, který neřídí tabulky, výzkumy, algoritmy a TODOlisty, jim byl vzdálený. Táňa ale během jednoho víkendu obě přesvědčila, že být k sobě laskavější, pozornější a vnímavější nemusí být tak ezo, jak si myslely.

Autorky

Debatovaly o tom tak dlouho, až se z nich staly přítelkyně. Postupem let začaly objevovat prostor, ve kterém se jejich světy – racionální a spirituální – protínají. Prostor, ze kterého můžou vzájemně čerpat a kam se můžou vracet, když jim není dobře. Prostor, ve kterém se ženy nesoudí, neradí si, nezdvihají obočí, ale vyprávějí si léčivé příběhy.

A jednoho dne, když Táňa dovyprávěla nějaký příběh, Michelle řekla: Pojďme to sepsat a udělat z toho knihu. Mám kolem sebe spoustu žen, kterým by ty příběhy taky pomohly. A Táňa – protože netušila, co to bude obnášet – řekla: Tak jo!

Pak se dva roky scházely a vyprávěly si. Řekly si stovky příběhů, sepsaly jich desítky a do knihy nakonec vybraly 55 z nich. A pak se jednoho dne zeptaly Petruccyi, jestli by je nechtěla ilustrovat. A ona – protože netušila, co to bude obnášet – odpověděla: Tak jo!

Někde po cestě se holky rozhodly, že si knihu vydají samy. Chtěly si vyzkoušet, jak se to dělá, něco nového se naučit a hlavně si udělat Ztracenné podle sebe.

A tak poslední rok pracovaly na tom, aby se naučily všechno, co je potřeba, abyste dneska mohly Ztracenné držet v ruce.

Táňa

Táňa

Průvodkyně osobním rozvojem a etopedická konzultantka. Lektorovala v probačních programech pro mladistvé delikventy a vedla podpůrné skupiny pro rodiče dětí, které jsou umístěny ve střediscích výchovné péče. Pečuje o rodiče v programu Homesharing a je terapeutkou techniky neurofeedback. Dělá supervize pro sociální pracovníky a školení pro pedagogy. Vede konstelační, seberozvojové semináře a individuální konzultace. Směje se nahlas, kdykoliv a kdekoliv. Ráda stojí nahá v dešti. Žije v Orlických horách.

www.tanabrodska.cz

Michelle

Michelle

Digitální vypravěčka na volné noze. Přes den pomáhá značkám s dobrým obsahem, po večerech píše knihy. Školí kreativní techniky a obsahový marketing. Stojí za projekty JakNaSite.cz, PlnyKecky.cz, Posvit- Si.cz nebo Nestereo.com. Píše blog TesneVedle.com a je spoluautorkou dvou bestsellerů, knih Bez jablka (2016) a Jak na sítě (2019). Ráda brzy vstává a nerada telefonuje. Miluje Becherovku. Žije v Praze.

www.losekoot.cz 

Petruccya

Petruccya

Byla profesionální lyžařkou, turistickou průvodkyní, tatérkou, automobilovou závodnicí i návrhářkou interiérů. Dva roky se plavila na lodích, které křižují Karibské moře, a deset let žila na Kostarice. Po cestách po Jižní Americe zakotvila v Česku, kde se pustila do studia arteterapie. Je zakladatelkou a kreativní duší oděvní značky Pura Vida. Maluje, kreslí a navrhuje. Zpravidla je nejbarevnější osoba v místnosti. Miluje buldoky a poflakování se po kavárnách. Žije v Brně.

www.petruccya.com 

Zpět do obchodu